چاپ کردن این صفحه

شرایط استخدام پرستار کودک در منزل

  • Posted on:  جمعه, 04 اسفند 1396 ساعت 12:36
  • نوشته شده توسط 

 استخدام پرستار کودک در منزل

امروزه به توجه به اقتصاد جامعه و مشکلات معیشتی و یا بالا رفتن انتظارات زوجین هر دو شاغل هستند و ناگزیر کودکان خود را به مهدکودک می سپارند و بعضی زوج های شاغل نیز ترجیح می دهند به جای فرستادن فرزندشان به مهدکودک،پرستارکودک استخدام کنند تا نگرانی های شان از بابت مراقبت و نگهداری از کودک در منزل کمتر شود.البته حضور پرستار کودک در خانه به طور معمول با دردسرهایی همراه است، بنابراین بهتر است قبل از اینکه در مورد حضور پرستار در خانه اقدام کنید یکسری نکات را در نظر بگیرید.

از مهمترین نکات جهت چگونگی استخدام پرستار می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مصاحبه با پرستار کودک

هنگامی که پرستار کودک از موسسات پرستاری  معرفی می شوند بهتر است قبل از استخدام پرستار و سپردن کودک، با او مصاحبه کنند

به طور مثال مواردی که مادر از پرستار کودک خود چه غذاهایی را برای کودک در منزل  آماده کند، آیا لازم است که خود پرستار هم برای کودک غذا بپزد، آیا لازم است بخشی از کارهای آموزشی را هم برعهده داشته بگیرد و آیا می تواند کودک را از خانه بیرون ببرد؟ عادت های غذایی کودک، ویژگی های رفتاری، حساسیت های غذایی و مواردی از این دست هم نکات مهمی می باشند که باید به پرستار کودک گوشزد کنید.

هر چه قدر موارد بین پرستار و والدین روشن و واضح باشد امکان بروز مشکلات در آینده کمتر می باشد.

همچنین والدین بهتر است پرستار کودک یا نگهدار کودک را از  محل قرار گرفتن تلفن های تماس ضروری، داروهای کودک، دفترچه بیمه و… مطلع کند تا در شرایط اضطراری پرستار به موقع بتواند به کودک کمک کند.

توصیه دیگر این است که شماره تماسی از نزدیکان پرستار هم داشته باشید تا در زمان های ضروری بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید. به یاد داشته باشید زمانی که پرستارکودک در منزل شماست وسایلی که ارزش مادی دارند و همین طور پول و جواهرات را در خانه قرار ندهید تا احتمال بروز خطای پرستارکودک به حداقل برسد.

آشنایی پرستار کودک با کودک

می توانید یک روز که خود در منزل حضور دارید پرستار را به منزل دعوت کرده تا با کودکتان ارتباط برقرار کند. شما در این شرایط فرصتی برای مشاهده ی شخصیت، سبک مراقبت از کودک و میزان تناسب او با خانواده خواهید داشت

کنترل کودک و پرستار کودک از راه دور

درصورت امکان نصب دوربین مدار بسته در خانه یا حتی ضبط صدای پرستار کودک البته با اطلاع پرستار کودک به ویژه در مورد کودکانی که در سنین قبل از سه سالگی هستند می تواند الزامی باشد و می تواند در نظارت کارهای پرستار کودک در منزل تاثیر داشته باشد.

هماهنگی و همسویی پرستار کودک با والدین از لحاظ رفتاری و قوانین خانه به طور مثال اگر در خانه قانونی وجود دارد که کودک نباید قبل از غذا شیرینی بخورد، توصیه می شود که پرستار را هم در جریان این موضوع قراردهید و در مورد نحوه تشویق یا تنبیه کودک  او را مطلع کنند. هرقدر شباهت رفتاری بین والدین و پرستار بیشتر باشد احتمال بروز مشکلات در آینده کمتر خواهد شد.

خواندن 669 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 فروردين 1397 ساعت 14:17
برای ارسال نظر وارد سایت شوید