چاپ کردن این صفحه

معرفی رشته پرستاری کودکان در وزارت بهداشت

  • Posted on:  سه شنبه, 08 اسفند 1396 ساعت 15:19
  • نوشته شده توسط 

رشته پرستاری شاخه ای ازعلوم پزشکی است که نقش آن در بخش مراقبتهای بهداشتی، درمانی بسیار مهم است.

دانش آموختگان این رشته باید ازسلامت کامل جسمی –ذهنی  و روحی برخوردار باشند و افرادی دقیق و صبور باشند تا بتوانند با فرا گرفتن علوم متنوع،کاربرد آنها را در ارتباط با بیمار بیاموزند و همچنین با کسب تواناییهای حرفه ای و بهره مندی از دانش روز ،خدمات مورد نیاز بهداشتی، مراقبتی و توانبخشی را جهت تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت جامع ها رائه دهند.

یک پرستار نمی تواند تنها با تکیه بر دروس دانشگاهی در کارخود موفق شود بلکه باید بتواند از دانش خود در شرایط مختلف ومتفاوت به درستی استفاده کند و این نیاز به قدرت تجزیه وتحلیل خوب، سرعت عمل و آمادگی روحی و روانی مناسب دارد.

رشته پرستاری کودکان شاخه ای از رشته پرستاری است که دانش آموختگان آن با کسب توانایی لازم به وضعیت سلامت و بیماری کودک کمک کرده و با بکار گیری اصول و اخلاق حرفه ای ، نیازهای بیولوژیکی، روانشناختی، اجتماعی و فرهنگی مددجو را در عرصه خدمات پرستاری کودکان شناسایی می کنند.منظور از کودک، مددجویان زیر 18 سال است.

رشته پرستاری کودکان تا سال 92 به عنوان گرایشی از رشته ارشد پرستاری مطرح بود و علاقه مندان صرفاً از طریق ورود به رشته پرستاری می توانستند وارد این رشته شوند، اما از کنکور ارشد 92، این رشته به صورت مستقل در مجموعه رشته های ارشد علوم پزشکی به جذب دانشجو برای سال تحصیلی 93-92 پرداخته است.

خواندن 767 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 فروردين 1397 ساعت 13:47
برای ارسال نظر وارد سایت شوید