02634217404 

02632514307  

شرایط پرستاری از کودک و بیمار

  • Posted on:  پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 ساعت 11:20
  • نوشته شده توسط 

پرستاری از کودک در منزل

یکی از نکات مهمی که در سراسر جهان برای استخدام پرستار توسط مددکاران اجتماعی به خانواده‌ها توصیه می‌شود، نصب دوربین مدار بسته در خانه‌هایی است که قرار است کودک آن‌ها با مراقبت پرستار روزانه یا پرستار شبانه‌روزی مراقبت شود. این توصیه به ویژه به خانواده‌هایی که کودک زیر 3 سال دارند و کودک‌شان توانایی گزارش‌دهی از رفتار پرستار در طول روز را ندارد، به خانواده ها توصیه شده است.

مددکاران اجتماعی معتقدند بسیاری از خانواده‌ها حاضرند برای مراقبت از گاو صندق یا پارکینگ خانه‌شان دوربین مدار بسته در این فضاها نصب کنند اما برای نگهداری از سلامت روحی و جسمی فرزندان خردسال‌شان حاضر به نصب دوربین مدار بسته نیستند. در حالی که بررسی روند آموزشی و مراقبت از کودک در منزل در حالی که که کودک بیش از 8 ساعت با یک پرستار تنهاست، بسیار مهم است. 

پرستاری از بیمار در منزل

پرستاری از بیمار در منزل یک سیستم مراقبتی و پرستاری است که تحت نظر پزشک در منزل انجام می شود. خدمات مراقبت از بیمار در منزل شامل پرستاری جسمی و فیزیکی،گفتار درمانی و خدمات اجتماعی است. هدف پرستاری از بیمار در منزل،کمک به افراد به منظور بهبود عملکرد و زندگی مستقل می باشد.

احترام به استقلال بیمار

احترام به استقلال بیمار در مراقبت های مبتنی بر بیمارستان بسیار مهم است اما گاهی بسیاری از تصمیم گیری ها توسط پزشکان برای نحوه و شرایط پرستاری از بیمار گرفته می شود.در پرستاری بیمار در منزل،پزشکان تشخیص می دهند که میزان دامنه ی مراقبت از بیمار در چه حد باشد؛ بنابراین در مقایسه با بیماران بستری شده بیمارانی که در منزل از آنها پرستاری می شود خود نقش بیشتری در تعیین چگونگی درمان خود دارند ، برای مثال در بیمارستان پزشکان و پرستاران نقش مهمی در دریافت دارو در فواصل زمانی منظم توسط بیمار دارند ولی در خانه،بیمار خود نقش بیشتری در این موضوع دارد و ممکن است عمدا یا سهوا دارو را در فواصل زمانی نامنظم دریافت کند بنابراین گاهی وجود برخی مداخلات (پرستاری از بیمار توسط اعضای خانواده یا پرستار) جهت بهبود سلامتی وکیفیت زندگی بیمار بر اساس تشخیص پزشک ضروری می باشد.

خواندن 423 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 ساعت 22:15
برای ارسال نظر وارد سایت شوید