02634217404 

02632514307  

لزوم سختی کار خدمات پرستاران توسط قوانین

  • Posted on:  سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 20:01
  • نوشته شده توسط 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از طریق مجلس پیگیری می‌کنیم، گفت: سختی کار خدمات پرستاران باید به نحوی توسط قوانین و مقررات جبران شود.

به گزارش پارس نیوز، بشیر خالقی درباره علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اظهار کرد: یکی از ارکان اصلی وزارت بهداشت پرستاران هستند به این معنا که کار درحوزه بهداشت و درمان تیمی و گروهی است و تنها پزشک نبوده که ارائه خدمات و درمان را برعهده دارد بلکه در کنار آن پرستاران، بهورزان و ماماها نیز هستند که نقش موثری را در جهت درمان بیماران و ارائه خدمت به آنها برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه در مجلس هشتم اقدامات مناسبی همچون کاهش ساعات کاری در شیف شب برای قشر زحمتکش پرستاران انجام گرفت، افزود: به طور کلی مجلس پیگیر مطالبات بخش‌های مختلف همچون جامعه پرستاری است و باید برای این مطالبات پیگیری‌های لازم صورت بگیرد تا رضایت نسبی آنها انجام شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: در مجلس دهم نیز عمدتا اقدامات کارشناسی از معاونت پرستاری، وزیر بهداشت و درمان، تامین اجتماعی، بیمه‌ها، مدیران ارشد بیمه‌های سلامت و نیروهای متعددی که در این زمینه تبحر دارند صورت گرفت اما باید اقدامات لازم دیگر در این زمینه صورت گیرد چراکه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیاز به  سرمایه‌گذاری دارد تا رضایت مردم را نیز از این طریق انجام دهند.

خالقی ادامه داد: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از طریق مجلس پیگیری خواهد شد تا رضایت نسبی جامعه پرستاری را نیز به طور احسن فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: البته اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری کار مشکلی است چرا که برخی از پرستاران تقاضا دارند در معاونت‌های بهداشتی کار کنند اما باتوجه به اینکه پرستاری جزو مشاغل سخت محسوب می‌شود و همراه با شیف کاری شب بوده و استرس‌های شدید و سرایت برخی بیماری‌ها را دارند باید توجهات زیادی به این بخش شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: پرستاران با بیماران مختلفی روبه رو می‌شوند و باید شرایط روحی و جسمی مناسبی داشته که بتواند دلدار خوبی برای بیمار باشند. اگر پرستاری دچار فشار روحی باشد قطعا خدمات ارزنده‌ای که به بیمار ارائه می‎دهد با اختلال مواجه می‌شود لذا ضرورت دارد خدمات آنها به نحوی توسط قوانین و مقررات جبران شود.

خالقی افزود: برای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در آذرماه که لایحه بودجه برای کمیسیون‌های تلفیق ارائه می‌شود، اعلام آمادگی می‌کنیم و از مسئولین پرستاری انتظار خواهیم داشت تا کار این عزیزان را همچنان پیگیری کنند.

 

منبع خبر : فارس

خواندن 237 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 13 مهر 1397 ساعت 19:07
برای ارسال نظر وارد سایت شوید